قالب سازی – قالب پلاستیک چیست

منتشرشده توسط قالب سازی سدید صنعت در تاریخ

در صنعت قالب‌سازی برای تولید قطعات پلاستیکی در شرکت های تولیدی و طراحی آنها نیاز به قالب است.به قالبی که به وسیله ی آن قطعه ی پلاستیکی تولید می شود قالب پلاستیک می گوییم.
ساخت قالب پلاستیک با استفاده از هر نوع ماده ای نظیر گچ ، چوب ، سیلیکون و … ممکن است اما به سبب صرفه ی تولید در تیراژهای بالا معمولا از جنس فلزها و آلیاژهای مقاوم به فشار و ضربه مثل فولاد و آهن صورت میگیرد.انتخاب جنس معمولا به بودجه ی قالب سازی مرتبط است. به همین دلیل انتخاب فلزات مقاوم هزینه بیشتری دارد.اما در تولید انبوه این مساله دارای توجیه اقتصادی است. استفاده از مواد اولیه نرم باعث کاهش هزینه می گردد ،اما دوام و مقاومت این نوع قالب ها پایین بوده و در مدت زمان کوتاهی نیاز به قالب های تازه خواهید داشت

کاربرد قالب پلاستیک و تزریق پلاستیک در صنایع مختلف

اگر دنیای صنعت و صنعتی شدن را یک پازل تصور کنیم ساخت ماشین بخار را شاید بتوانیم مهمترین قطعه این داستان تلقی کنیم، اما مسلما این قطعه به تنهایی نمی تواند تکمیل کننده تمام ماجرا باشد. تکه های دیگری مانند قالب سازی پلاستیک نیز وجود دارد که اگر نبودند امروز صنعتی هم در کار نبود.
قالب از دو مفهوم تکرار و تولید ساخته شده است. قالب باعث می شود که یک محصول یا یک اتفاق بارها قابل تکرار و تولید باشد. این اتفاق برای اولین بار صنعت را شکل داد و آن را در مسیر دیگری راهنمایی کرد. در ادامه بیشتر در مورد قالب سازی، به خصوص قالب سازی پلاستیک صحبت خواهیم کرد.

شرکت قالب سازی سدید صنعت

لوازم الکترونیکی

از سرپیچ لامپ گرفته تا قالب مانیتور و کیبورد ، از پوشش پلاستیکی ساخته می شوند. پوشش پلاستیکی در برابر رطوبت، گرد و غبار و سایر تأثیرات خارجی مقاوم است که باعث محافظت از اجزای الکتریکی می شود. همچنین به افزایش دوام و عملکرد بهینه دستگاه های الکترونیکی کمک می کند

.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله ی امنیتی *

Show Buttons
Hide Buttons